İngiltere Üniversiteleri

İngiltere Üniversiteleri IEFT Fuarlarında

İngiltere, Türk öğrencilerin üniversite eğitimi için tercih ettiği ülkeler arasında ilk sırada yer alır. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasına giren pek çok okula sahip olan İngiltere’de yüksek kaliteli bir eğitim sistemi vardır. İngiltere’de ki üniversitelerde okuyan öğrenciler dünya çapında geçerliliğe sahip diplomalarla mezun olurlar. Yapılan araştırmalara göre İngiltere’de eğitim görmeye giden öğrencilerin %90’ından fazlası mükemmel bir eğitim aldıklarını ve iyi standartlarda yaşadıklarını beyan etmiştir. İngiltere dil öğrencilerine çalışma iznini kaldırmış ancak üniversite lisans ve yüksek lisans öğrencilerine çalışma izni vermeye devam etmektedir.  

İngiltere üniversitelerinde lisans eğitimin 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 akademik yıl sürmektedir. Öğrenciler eğitime başlayabilmek için 1 yıl süren foundation adı verilen hazırlık sınıfına katılırlar. 3 yıl süren üniversite döneminden başarıyla mezun olan öğrenci, IELTS’den yeterli skoru aldıktan sonra yüksek lisans eğitimlerine direkt olarak başlayabilirler. Yeterlilik alamayan öğrenciler yüksek lisans hazırlık programı olan pre-master ve pre-sessional İngilizce kurslarına katılarak yeterlilik belgelerini alır ve bu belge ile yüksek lisans eğitimlerine başlarlar.

İngiltere’de eğitim alan uluslararası öğrencilerin yaklaşık %50’si yüksek lisans veya doktora eğitimi, diğer %50 ise lisans ya da değişim programı eğitimi almaktadır. Birleşik Krallık 4 farklı ülkeden oluşmaktadır; İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda. 

Birleşik Krallık üniversiteleri için uluslararası öğrenci sayısı çok önemlidir ve pek çok üniversite uluslararası öğrenci sayısını artırmak için birbirleriyle yarışmaktadır. En çok Uluslararası Öğrenciye sahip üniversiteler; The University of Manchester, Coventry University, Sussex University, University College London, The University of Nottingham, The City University, The University of Oxford, King's College London, London School of Economics and Political Science, The University of Coventry, The University of Southampton.

Neden İngiltere’de Eğitim ?

  • İngiltere’de hemen hemen her üniversitenin dünya çapında geçerliliği vardır.
  • Dünya çapındaki tüm işverenler ve akademisyenler İngiliz üniversitelerine saygı duymaktadır. Bu sayede iş bulma şansınız artar. 
  • İngilizce’nin ana ülkesi olan İngiltere’de akademik düzeyde bir İngilizce’ye sahip olursunuz.
  • Sosyal imkanları yüksek üniversitelerde akademinin yanında sportif, kültürel ve sanatsal alanda da kendinizi geliştirme imkanı bulursunuz.
  • Türkiye’ye yaklaşık olarak 3.5 saat uzaklıkta olmasından dolayı, gidiş-gelişler oldukça rahattır.
  • İngiltere’de üniversite eğitimi 3 yıl olduğundan yaşıtlarınızdan daha erken mezun olursunuz ve daha az eğitim harcaması yaparsınız. 
  • Tatil dönemlerinde çalışma hakkına sahip olursunuz, böylece masraflarınızın bir kısmını kendiniz karşılayabilirsiniz. 
  • Yüksek lisans ve master programlarına devam etmek için gerekli bağlantıları kurabilirsiniz.

31. IEFT Fuarlarına İngiltere’den katılacak okulların listesi aşağıdaki gibidir:

Birmingham City University
BPP University 
Coventry University
De Montfort University
Royal Holloway, University of London
University of Essex
University of Law
University of Liverpool - English Language Centre
University of Southampton
King's College London
Anglo-British International School
Cambridge School of Visual and Performing Arts
David Game College
Kingsley School Bideford
Queen Ethelburga’s College
Mill Hill Senior School
Bournemouth School of Marketing International
Hult International Business School
Connec ME Education
EC English Language Centres
Embassy English Dil Okulu
LAL Language Center
London School of Commerce
LSI - Language Studies International
Oscars International
Oxford International
St Giles International
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS
Kaplan International English
OHC English and Sol Camps
The Language Gallery
IDP Education - IELTS
British Council IELTS