Dünya’nın En İyi 500 Üniversitesi Açıklandı. 35’i Türkiye’de!

Dünya’nın En İyi 500 Üniversitesi Açıklandı. 35’i Türkiye’de!

Times Higher Education (THE) tarafından her yıl titizlikle hazırlanan “Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi” listesi açıklandı… Her yıl merakla beklenen listelere Türk üniversiteleri de girdi.

Türkiye’den 5 üniversite en iyiler listesine girmeye hak kazanırken, dünyanın en iyilerinden olan 35 üniversite ise ülkemizdeki öğrencilere ulaşabilmek için Türkiye’ye geliyor.

Her yıl dünyanın dört bir yanındaki başarılı öğrencileri kendi kurumlarına kazandırmak isteyen üniversiteler, başarılı ve parlak bir zekaya sahip olduklarını söyledikleri Türk öğrenciler için uzun yollar aşıyor. Dünyanın dört bir yanından en iyi üniversiteler 32. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları kapsamında ülkemize geliyor.

Times Higher Education tarafından titizlikle yapılan araştırmalar sonucu oluşturulan ve eğitim sektörünün her yıl merakla beklediği “Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi” listesi açıklandı. Eğitim kurumlarının yayınladıkları bilimsel çalışmalar, uluslararası çalışmalar, uluslararası camiadaki konumları ve gelirlerindeki artış göz önünde bulundurularak oluşturulan listeye ilk 300’den giren tek Türk üniversitesi Koç Üniversitesi oldu. İlk 500’ün içerisinde; Sabancı Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Atılım Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi yer aldı.

Dünyanın en iyi ilk 5 üniversitesi ise aşağıdaki şekilde sıralandı; 
Oxford University
Cambridge University
California Institute of Technology
Standford University
Massaachusetts Instıtute of Technology

Türkiye’yi Şehir Şehir Gezecekler

Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi içerisinde yer alan üniversiteler başarılı ve parlak Türk gençlerine ulaşmak için ülkemize geliyor. Bu üniversitelerin büyük bir çoğunluğu başarılı öğrenciler için açtıkları fonlar ve burs programlarıyla öğrencileri cezbetmeyi hedefliyor…

32. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları kapsamında Türkiye’ye gelen 35 üniversite Ankara, Bursa, İzmir ve İstanbul’da öğrenciler ve aileleriyle bir araya gelecek.

Üniversiteler 21 Ekim Cumartesi günü Bursa’da, 22 Ekim Cumartesi İzmir’de, 24 Ekim Salı günü Ankara’da, 26 Ekim Perşembe günü İstanbul Anadolu Yakasında, 28-29 Ekim günler ise İstanbul Avrupa Yakasında öğrencilerle buluşacaklar. 8 gün sürecek kapsamlı fuarlarda aileler ve öğrenciler üniversitelerle yüz yüze görüşme fırsatı yakalayacak.

32. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılmak için online davetiye alın.

İşte IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları için Türkiye’ye Gelen Dünya’nın En İyi Üniversiteleri

İNGİLTERE:
 Brunel University, Durham University, University of Liverpool, University of Reading, University of Sussex, University of Essex, Coventry University, Middlesex University, Nottingham Trent University, Northumbria University, Oxford Brookes University, Plymouth University, University of East London, Manchester Metropolitan University

ABD: Washington State University, University at Buffalo, Colorado State University, Oregon State University, University of Oklahoma, University of South Florida, Binghamton University, Kent State University, The University of Tulsa, Michigan Technological University,

AVUSTRALYA: University of Wollongong, The University of Melbourne

KANADA: University of Victoria,

MALEZYA: Universiti Putra Malaysia,

KORE: University of Seoul,

ÇEK CUMHURİYETİ: Charles University,

İSPANYA: Universitat Politècnica de Catalunya,

MACARİSTAN: University of Debrecen,

İTALYA: Ca' Foscari University of Venice,

İSVEÇ: Lund University

32. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı Yer & Tarihleri
28-29 Ekim İstanbul Kongre Merkezi - Harbiye 10:00-18:00
26 Ekim Bostancı Dedeman Otel 13:00-19:00
24 Ekim Ankara Sheraton Otel 13:00-19:00
22 Ekim İzmir Hilton Otel 13:00-19:00

32. IEFT Yurtdışı Eğitim Günleri Yer & Tarihleri
21 Ekim Bursa Hilton Otel 13:00-17:00