Avustralya Okulları

Avustralya’da Çalışarak Dil Öğren ve Yüksek Lisans Yap…

Avustralya, son yıllarda çok sayıda yabancı öğrenciyi dil, lisans , yüksek büyük bir atılım göstermiştir. Her yıl  2,000 civarı  Türk öğrencinin gittiği  Avustralya İngilizce dil  ve üniversite öğrencilerine çalışma izni veren nadir ülkelerden birisidir.

Avustralya’da öğrenciler haftada 20 saat part-time bir işte çalışarak bütçelerine katkı yapabilirler. Avustralya’da tercih edilen şehirler Sidney, Melbourne, Brisbane ve Perth gibi büyük ve turistik şehirlerdir. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi veren okullar English Australia üyesidirler. 

Avustralya’da dil eğitimi  ve yüksek lisans her geçen yıl daha fazla ilgi görmektedir.  Her ne kadar uzaklık olarak uçak ile 20 saatin üzerinde bir yolculuk sonrası ulaşılsa da ülke yabancı öğrencilere pek çok olanak sunar.

Ülkeye adım atan her yabancı öğrenci ilk günden itibaren yasal part-time çalışma hakkında sahiptir. Haftada 20 saat çalışma hakkı esnasında öğrenci saat ücreti olarak 15-20 AUD para kazanabilir.

Dünyanın genelinde ki en az 100 ülkeden gelen öğrenciler Avustralya`da ELICOS üyesi dil eğitimi kurumlarında İngilizce dil eğitimi almaktadırlar.

Yabancı öğrencilerin Avustralya`yı seçme nedenlerinden bazıları;

- Güvenlik
- Yaşam masraflarının düşük oluşu
- İngilizce kurslarının yüksek kaliteli olması
- Seyahat fırsatları
- İklim
- Arkadaş canlısı insanlar dolayısıyla pratik yapma şansı
- Eğitim sırasında ve sonrasında çalışma hakkının olması
- Okul ücretlerinin düşük olması
- Konaklama kalitesinin yüksek olması

Son zamanlarda Avustralya içinde en az  100 civarında akredite olmuş ve ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) üyesi özel dil okulu, Tafe veya Üniversite vardır. Full Time ELICOS kursları –haftada 20-25 veya 30 saat-  4 haftadan 48 haftaya kadar devam etmektedir. 1 haftadan 12 haftaya kadar da part time ya da full time tatil kursları turist vizesi ile yapılabilir.

33. IEFT Fuarlarına Avustralya’dan katılacak okulların listesi aşağıdaki gibidir:

Australia - Avustralya
University of Melbourne
Hawthorn Melbourne 
Victoria University Sydney (ECA)
ELS Universal English College (Sydney)
Greenwich College (Sydney-Melbourne)
International House Sydney
International Language School of Canada - ILSC
Kaplan International English
LSI - Language Studies International
OHC English and Sol Camps
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS
Hub Edu Avustralya Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı