İspanya Okulları

İspanya’da Eğitim IEFT'de!..

AB’nin gözde ülkelerinden olan İspanya, Avrupa’nın en iyi öğretim yapan üniversitelerine sahiptir.İspanya’da üniversite eğitimi alarak dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan İspanyolca’yıda öğrenme şansına sahip olabilir, sıcak ve eğlenceli insanlarıyla üniversite yaşamınız çok keyifli bir hale gelebilir. İspanyol üniversiteleri özellikle yüksek lisans seviyesine İngilizce eğitim vermektedir. IEFT fuarlarına katılan İspanyol üniversitelerinde Pazarlama, Uluslararası İşletme, Turizm, Uluslararası İlişkiler gibi alanlarda eğitim dili İngilizcedir.

İspanya’da lisans eğitimi 3 yıl olup yüksek lisans üniversitelere göre 1 ya da  2 yıldır. İspanyolca bölümlere giriş için 1 yıl İspanyolca hazırlık okumak gereklidir. Yüksek lisansta ise İngilizce programlarda Toefl IBT 80 veya 6.5 IELTS istenir.

İspanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücreti 1.000 Euro, özel üniversitelerin ise 6,000-12.000 Euro arasında değişir. Aylık yaşam masrafı 650 Euro olarak öngörülmektedir.

İspanyolca son yıllarda aşırı yayılmış bir dildir. Çince ve İngilizce'den sonra İspanyolca neredeyse 500 milyon kişiyle dünyanın en çok konuşulan dilidir. İspanyolca İspanya dışında Güney Amerika ülkelerinde de konuşulan bir dildir. IEFT’ye katılan ve İspanyolca eğitim veren okullarımız Küba, Meksika, Peru, Arjantin, Şili gibi ülkelerde de İspanyolca eğitimi vermektedirler.

33.  IEFT Fuarlarına İspanya’dan katılan okulların listesi aşağıdaki gibidir: 

Spain - İspanya
EU Business School
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS