İngiltere Okulları

İngiltere Okulları

Bolca Çay, Bolca Yeşil Alan, Bolca İngiliz Aksanı… Harika Bir Gelecek İçin de Üst Düzey Eğitim… Daha Ne İstenir ki?

Evet sokaklarda ‘Yes My Lord!’ diye gezmeyecek olabilirsiniz… Biraz sonra köşeden Sherlock Holmes’da çıkmayacak olabilir… Ama sürekli bu his sizin içinizde olacak. İngiltere sizi her şeyiyle büyüleyip, kendinizi İngiliz filmlerinde hissetmenizi sağlayacak. İngiliz zarafeti, asaleti ve azıcık da kibrini yerinde görüp analiz edebilecek, bunun altında yatan sebepleri anlayabilecek, bu kültürü yakından tanıyacaksınız. Köklü bir geçmişe sahip olan ve dünyaya yön veren bu ülkede; üst düzey kalitede eğitim alacak, sıkı çalışmak ne demek öğrenecek, kendinizi sürekli geliştirmeye aç hissedecek ve parayla ölçülemeyecek deneyimler elde edeceksiniz. 

Köklü Tarihe Sahip İngiltere’de Saygın Bir Eğitim Alın Geleceğinize Korku Dolu Gözlerle Bakmayın!

Söz konusu eğitim olduğunda dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden olan İngiltere; yaşam ve eğitim kalitesiyle bir öğrencinin seçebileceği en iyi lokasyonlardandır. Köklü bir tarihe sahip olan ülkenin köklü bir eğitim sistemi de vardır. Bu sistem; pek çok alanda dünyanın önde gelen isimlerini yetiştirmeyi sağlamış, başarısı kanıtlanmış, saygın bir sistemdir. İngiltere devleti; ülkenin tüm eğitim kurumlarında üst düzey bir eğitim seviyesi olması için oldukça titiz çalışmaktadır. Bu da ülkenin eğitim alanında öncü ve saygın bir ülke olmasını sağlar…

Türkiye’den öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke olan İngiltere, dünyanın en iyi üniversiteleri listesine pek çok okullunu sokmayı başarmıştır. Bu ülkede bir eğitim kurumundan alınan diploma dünya çapında geçerliliğe sahiptir.  

Ülkenin eğitim sisteminden kısaca bahsetmemiz gerekirse; lisans eğitiminin 3 yıl, yüksek lisans eğitiminin 1 yıl olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Yabancı öğrenciler üniversite eğitimine başlayabilmek için 1 yıl ‘foundation’ eğitimi almak zorundadır. Bu hem İngilizce hem de bölüm derslerine hazırlık niteliğinde bir eğitim dönemidir. 3 yıl süren üniversite dönemini başarıyla atlatan öğrenci, IELTS sınavından yeterli skoru aldıktan sonra yüksek lisans eğitimine direkt olarak devam edebilir. Yeterlilik alamayan öğrenciler yüksek lisans hazırlık programı olan pre-master ve pre-sessional İngilizce kurslarına katılarak yeterlilik belgelerini alır ve bu belge ile yüksek lisans eğitimlerine başlar. İngiltere’de eğitim alan uluslararası öğrencilerin yaklaşık %50’si yüksek lisans veya doktora eğitimi, diğer %50 ise lisans ya da değişim programı eğitimi almaktadır.

Ülke geçtiğimiz yıllarda öğrencilerin pek çoğuna part-time çalışma izni vermekteydi fakat son dönemde dil okulu için ülkeye giden öğrencilerin part-time çalışma izni kaldırıldı. Artık sadece lisans ve yüksek lisans öğrencilerine çalışma izni verilmekte. Bu çalışma izni sayesinde öğrenciler hem haftalık cep harçlıklarını çıkartıp ailelerin üzerinden ekonomik bir yükü almakta, hem de özgeçmişlerine yurtdışında bir çalışma deneyimi ekleyebilmektedir. Çalışmanın en iyi yönlerinden biri İngilizcenizi çok hızlı geliştirmenize olanak sağlaması ve yerli halkla kaynaşmanız için iyi bir yol olmasıdır. 

İngiltere’de geçireceğiniz süre boyunca kendini çok farklı yönlerden geliştireceksiniz. Kültür sanattan ekonomiye, bilimden siyasete kadar pek çok alanda bilgi edinecek, katılacağınız farklı aktivitelerde vizyonel anlamda da büyük gelişme kaydedeceksiniz. İngiltere’de geçireceğiniz süre zarfında edindiğiniz kazanımlarla iş görüşmelerinde ön plana çıkan kişi siz olacaksınız… 

Birleşik Krallık üniversiteleri için uluslararası öğrenci sayısı çok önemlidir ve pek çok üniversite uluslararası öğrenci sayısını artırmak için birbirleriyle yarışmaktadır. En çok uluslararası öğrenciye sahip üniversiteler; The University of Manchester, Coventry University, Sussex University, University College London, The University of Nottingham, The City University, The University of Oxford, King's College London, London School of Economics and Political Science, The University of Coventry, The University of Southampton’dır. 

Neden İngiltere’de Eğitim Almalısınız?

İngiltere’de hemen hemen her üniversitenin dünya çapında geçerliliği vardır.
Dünya çapındaki tüm işverenler ve akademisyenler İngiliz üniversitelerine saygı duymaktadır. Bu sayede iş bulma şansınız artar. 
İngilizcenin ana ülkesi olan İngiltere’de akademik düzeyde bir İngilizceye sahip olursunuz.
Sosyal imkanları yüksek üniversitelerde akademinin yanında sportif, kültürel ve sanatsal alanda da kendinizi geliştirme imkânı bulursunuz.
Türkiye’ye yaklaşık olarak 3,5 saat uzaklıkta olmasından dolayı, gidiş-gelişler oldukça rahattır.
İngiltere’de üniversite eğitimi 3 yıl olduğundan yaşıtlarınızdan daha erken mezun olursunuz ve daha az eğitim harcaması yaparsınız. 
Tatil dönemlerinde çalışma hakkına sahip olursunuz, böylece masraflarınızın bir kısmını kendiniz karşılayabilirsiniz. 
Yüksek lisans ve master programlarına devam etmek için gerekli bağlantıları kurabilirsiniz.

 
37. IEFT Fuarlarına İngiltere'den Katılmış okulların Listesi aşağıdaki gibidir: 

UK - İngiltere
Bournemouth University
Birkbeck, University of London
De Montfort University
Newcastle University
Queen Mary University of London
QA Higher Education
Queen's University Belfast
Teesside University
University of Exeter
University of Kent
University of East London
University of Essex
University of Wolverhampton
University of Sunderland
University of Bristol
Coventry University
University of Nottingham
University of York
Kaplan Internatonal Pathways - Aşağıdaki İngiltere Üniversitelerini temsilen
   Aston University
   City, University of London
   Cranfield University
   Nottingham Trent University
   University of Birmingham
   University of Brighton
   University of Glasgow
   University of Liverpool
   University of Nottingham
   UWE Bristol
Abbey College in Malvern
David Game College
MPW Group
Berlitz Dublin & Manchester
Bell English
CES - Centre of English Studies
Churchill House School of English Language
EC English Language Centres
Eurocentres Language Centres
LAL Language Center
LSI - Language Studies International
Kaplan International English
OHC English
Oxford International
St Giles International
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS
Stafford House International
Regent Language Training
The MC Academy
Innolearn & UFEd Consultancy London
British Council IELTS
GoBritanya Studen Accommodation Agent