Erasmus Programı

Erasmus Programı

Erasmus’a Katılmak İstiyorsun Peki ya Öncesinde Gideceğin Üniversite ile Görüşme Şansın Olduğunu Söylesek? IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına Gel Gideceğin Üniversite ile Detaylı Bir Şekilde Görüşme Fırsatı Yakala!

·       En İyi Öğrenci Değişim Programları Arasında Yer Alan Erasmus İle Her Yıl Binlerce Öğrenci Avrupa’da Eğitim Alma Şansı Yakalıyor. Bu Öğrencilerden Biri Neden Siz Olmayasınız?
·       Ersamus Her Üniversite Öğrencisinin Hayali… Peki Ya Siz Bu Hayali Gerçekleştirmeye Ne Kadar Hazırsınız?
·       Erasmus ile Gideceğin Üniversiteye Nasıl Karar Vereceğini Düşünen Cevabı IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarlarında Buluyor!
·       IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları Avrupa’nın En İyi Üniversitelerini Türkiye’deki Öğrencilerle Buluşturuyor…

Dünyadaki en popüler öğrenci değişim programlarından olan Erasmus her yıl binlerce öğrencinin farklı bir ülkede eğitim almasını sağlıyor. Uluslararası öğrenci değişim programları arasında en güvenilenlerden olan Erasmus ile Avrupa’nın dört bir yanında, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alan eğitim kurumlarında eğitim alınabiliyor.

Türkiye’den 10 Bin Öğrenci Avrupa’da Eğitim Alma Fırsatı Yakalıyor!

Avrupa Birliği’nin desteklediği öğrenci değişim programı Erasmus ile her yıl 300 binin üzerinde öğrenci Avrupa’daki üniversitelerde eğitim alma şansı yakalıyor. Erasmus ile yaratılan öğrenci hareketliliğine Türkiye’den her yıl 10 binin üzerinde öğrenci dahil oluyor. Öğrencilere; Avrupa’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alma imkanı sağlayan öğrenci değişim programı Erasmus’a katılanlar gelecekleri ve vizyonel gelişimleriyle ilgili çok önemli bir adım atıyor. Erasmus programına katılan öğrenciler Avrupa’da seçtikleri bir ülkede ve üniversitede bir yıl eğitim alabilmektedir. Öğrencilerin eğitim dönemleri süresince bir sömestr katılabildikleri programa katılım kriterleri bulunmaktadır. Öğrenciler; başvurularını, eğitim aldıkları üniversitesinde bulunan Erasmus ofisine başvuru yapabilmektedir. Öğrenciler okumadık istekleri üniversite ve bölümün kriterlerine uygun oldukları takdirde Erasmus programına kabul edilir.

IEFT, Erasmus’a Dahil Olan Ülkeler ve Üniversiteler Arasında Seçim Yapmanızı Kolaylaştırıyor!

Avrupa’nın ve dünyanın en iyi üniversiteleri her yıl IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları kapsamında Türkiye’ye geliyor. Bu da Erasmus’a başvurmak isteyen öğrenciler için güzel bir araştırma ortamı yaratıyor. Erasmus değişim programına katılmak isteyen fakat hangi üniversitede eğitim alacağına karar veremeyen öğrenciler IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları kapsamında Erasmus’a dahil olan üniversitelerle yüz yüze görüşebiliyor. İsveç, Polonya, Hollanda, Almanya ve Estonya gibi Erasmus programlarının en çok tercih edilen ülkeleri dahil olmak üzere pek çok ülke bu fuarda yer alıyor. Öğrenciler eğitim almaya gidecekleri üniversitenin yetkilileriyle bire bir görüşerek kendileri için en doğru kararı verebiliyor.