Erasmus Programı

Erasmus Programı

Erasmus’a Katılmak İstiyorsun Peki ya Öncesinde Gideceğin Üniversite ile Görüşme Şansın Olduğunu Söylesek? IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına Gel Gideceğin Üniversite ile Detaylı Bir Şekilde Görüşme Fırsatı Yakala!

Erasmus programı uzun yıllardır Avrupa’daki öğrencilerin sıklıkla başvurduğu bir değişim programıdır. Avrupa Birliği desteğiyle, Avrupa’daki üniversiteler arasında organize edilen Erasmus programları Avrupa gençleri arasında büyük bir hareketlilik yaratmaktadır. Her yıl 300 binin üzerinde öğrenci bu program sayesinde üniversite eğitimin bir yılını farklı bir ülkede tamamlar. Türkiye bu hareketliliğe 10 bin öğrencisiyle katılmaktadır. Ülkemizdeki 10 bin genç Erasmus programı ile yurtdışında çıkarak, arzu ettiği bir ülkede bir yıl eğitim alma şansı yakalar. 
Türk öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve eğitimleri döneminde 1 sömestr olarak katılabildikleri programa başvurular öğrencinin üniversitesinin Erasmus ofisine yapılır ve kriterlere uygun adaylar kabul edilir.

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına, Erasmus programına dahil olan pek çok Avrupa ülkesi üniversitesi katılmaktadır. Özellikle İsveç, Polonya, Hollanda, Almanya ve Estonya üniversitelerinden büyük bir katılım söz konusudur. Önümüzdeki yıllarda Erasmus programına dahil olmak isteyen öğrenciler IEFT fuarlarına katılarak Avrupa üniversiteleri hakkında bilgi alabilirler. Öğrencinin gideceği üniversitenin yetkilileriyle birebir görüşebilmesi daha güvenli ve daha emin adımlar atmasını sağlayacaktır. 

35. IEFT Yurtdışı Eğitim & Kariyer Fuarlarına katılan okulların tam listesi için tıklayınız.