Yurtdışında Sertifika & Diploma Programı IEFT'de !

Yurtdışında Sertifika & Diploma Programı IEFT'de !

Kariyerinizde Değişikliğe mi İhtiyacınız var? İşinizde Bir Üst Basamağa mı Tırmanmak İstiyorsunuz? Yoksa Çalıştığınız Sektörün Size Göre Olmadığını mı Fark Ettiniz? Aradığınız Çözümü Yurtdışı Sertifika ve Staj Programlarında Bulabilirsiniz…

Kısa döne sertifika, diploma ve staj programları iş hayatındaki profesyonellerce veya kendiniz farklı alanlarda geliştirmek isteyen yeni mezunlar tarafından tercih edilmektedir. Bu programlar birkaç nedenden dolayı tercih edilebiliyor. İlki; kendi mesleğinde ilerlemek isteyen bir kişi yurtdışı eğitimden destek almaya ihtiyaç duyabiliyor. Uzun dönemli bir okula gidip üniversite eğitimi almak iş hayatına sekte vuracağından böyle bir sürece başlayamıyorlar. Bunun yerinde üniversitelere bağlı ya da bu ayarda saygınlığı olan kolejlerdeki sertifika ve diploma programlarında destek alabiliyorlar. Alınan kaliteli eğitim bu kişilerin işlerine geri döndüklerinde fark yaratmalarını sağlıyor. İkinci bir neden de üniversite döneminde seçtiği alanda çalışmaya başlayan bir kişi zamanla bu mesleğin kendine göre olmadığını fark edebiliyor. Tamamen her şeye sıfırdan başlamaktansa kısa süreli yurtdışı programlara katılıp, kendi isteği alanda uzmanlaşma yoluna adım atabiliyor. Her iki durumda da kişi kısa sürede kendini geliştirme ve rekabet dünyasında kendine artı bir değer daha katmayı başarıyor. 

Yurtdışında eğitim alamamış fakat bu eksiğini gidermek isteyen genç profesyonellerin tercih ettiği sertifika ve diploma programları öğrencilerine staj imkânı da sunar. Öğrenci eğitimini tamamladıktan sonra gittiği ülkenin iyi şirketlerinden birinde staj yapabilir. Öğrencinin kendi alanında yaptığı bu staj çok değerlidir. Kişi hem yurtdışında çalışma standartları ve iş yapma biçimleri hakkında bilgi edinir hem de özgeçmişine yurtdışı deneyim yazabilir. 

Daha Kısa Sürede Daha Az Maliyetle!

Yurtdışında eğitim maliyetleri yüksektir ve süresi uzundur. Lisans eğitimi için en az 3 yıl, yüksek lisans eğitimi için en az 1 yıla ihtiyaç vardır.  Bu nedenle birçok kişi, yurtdışında kısa dönem sertifika veya diploma programlarına ilgi göstermektedir. Bu kurslar, en az 4 hafta olup en çok 1 yıla kadar uzayabilir. Ayrıca birçok okul sertifika programı sonrası bir şirkette staj olanağı sağladığı için kısa bir dönemde katılımcı yeteneklerini geliştirip iş yaşamına atılabilir ve kariyerinde hızla yükselebilir. 

Bu programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Eğer öğrenci klasik bir lise/üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise en az 3 ay önden İngilizce kursu takip etmek zorundadır. Ayrıca İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilmeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder. 


Başlıca Sertifika ve Diploma Programları

Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Dijital Görüntüleme, Web Yayıncılığı, Seyahat, Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma, Lojistik... gibi alanlarda sertifika ve diploma programlarına başvurabilirsiniz.