Fırsatlar ve Burslar

Yurtdışında Eğitim almak isteyenlere her alanda olanak sunan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları, 33. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarından öğrencilere yine çok özel burslar sundu.

Yurtdışında eğitim yapmak istiyorsanız IEFT  fuarlarında önemli okulların yanı sıra burs kuruluşları, ülke ataşelikleri öğrencilere bilgilendirme yapacaktır.

33. IEFT Fuarlarına katılan 150 civarında okul, yurtdışında okumak isteyen öğrencilere çeşitli burs imkanları sundu. Okulların burs kriterlerine  uygun olup olmadığınızı fuarda doğrudan üniversite yetkilileriyle görüşerek öğrenebilirsiniz.

Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, İsveç, Avustralya, Macaristan, İsviçre, Polonya ve İspanya gibi popüler ülkelerin yanı ülke eğitim ataşelikleri ve  yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri de bu fuarda buluşuyor.
25 farklı ülkeden 200 eğitim kurumunun katıldığı IEFT Fuarlarında katılımcı kurumlar kısmi veya tam burslar ile başarılı öğrencileri ödüllendirmektedirler. Alman Devlet Üniversite bursları, Amerikan üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora bursları Kanada üniversiteleri bursları, İngiltere Üniversitelerinden kısmi burslar, Fransa işletme okulları bursları hakkında bilgileri doğrudan okul yetkililerinden alabilirsiniz. Ayrıca, Fulbright, British Council, Campus France, DAAD, Austrade gibi kurumlardan diğer  burs olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.

34. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına Katılan Okulların Sunduğu Burs Olanakları Fuara 1 Ay Kala Açıklanacaktır.

IEFT fuarları esnasında burslardan yararlanmak için lise veya üniversite not dökümünüzü, varsa İngilizce veya diğer dillerde sınav sonuç belgenizi, referanslarınızı yanınızda bulundurmayı tavsiye ederiz.

UNIVERSITY OF ESSEX
Academic Excellence International Master’s Scholarship
Türkiyeden kayıt yaptırıp eğitim ücretlerini kendileri karşılayan öğrencilerimiz, eğitim ücreti üzerinden £4,000 değerinde indirim imkanı sağlayan bursumuza başvurabilirler. 

International Baccalaureate Excellence Scholarship
IB'den 34 puan alıp eğitimlerinin ilk yılında olan öğrencileirmiz £2,000 değerindeki bursumuza başvurabilirler. Burs detayları ve başvuru şartları hakkında bilgi almak için standımızı ziyaret edebilirsiniz.

QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON
International Science and Engineering Excellence Awards –£3,000 (yalnızca ilk eğitim yılı için)  AAA ya da Türk standartlarına uygun karşılığı. Yüksek lisans öğrencileri için £3,000 

School of Economics and Finance Excellence scholarships – Lisans Başarı Bursu – 5 kişi için kişi başı £5,000 değerinde. 

School of Mathematical Science Excellence Awards – £2,250 (yalnızca ilk eğitim yılı için)

JÖNKÖPİNG UNIVERSITY
Jönköping Universitesi öğrenim ücreti üzerinden %30 indirim sağlayan burs imkanı sunmaktadır. Başvuru için akademik başarı gösterir belge, tavsiye mektubu ve motivasyon mektubu gereklidir. Son başvuru 15 Nisan 2018. 

UNIVERSITY OF EAST ANGLIA
Türkiye'den yüksek lisans programına kabul alan tüm öğrenciler otomatik olarak £3000-£5000 arası burs alma hakkına sahip olmaktadır. Bursun miktarı lisans başarınızla doğru orantılıdır.  

£3000 – koşulsuz her öğrenciye,  
£4000 – lisans ortalaması 3-3.49 ise,
£5000 – lisans ortalaması 3.5 ve üzeri ise.

Ayrıca lisans programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz için The Vice Chancellors International Undergraduate Excellence Bursu mevcuttur. Burs miktarı öğrenim ücreti üzerinden %25 ila %50 indirim olarak verilmektedir. Başvuru şartlarını öğrenmek için standımızı ziyaret edebilirsiniz.

NOTTINGHAM TRENT UNIVERSITY
Nottingham Trent University dünyanın en gözde öğrenci lokasyonlarından birinde yer almaktadır. Lisans seviyesini bitirip lisans üstü eğitimine devam etmek isteyen Türk öğrencilerimiz için öğrenim ücreti üzerinden £4000 indirim uygulanabilmektedir. Ayrıca lisans seviyesi için de başvurabileceğiniz çeşitli burslarımız mevcuttur. 

JOHNSON AND WALES UNIVERSITY

Lisans Bursları

Eğer Johnson & Wales University'de lisans programına başvurduysanız ve kabul aldıysanız, $15,000'a varan burs imkanlarından faydalanabilirsiniz. Burslar 4 yıl boyunca verilmekte olup $5,000 ila $15,000 arası değişiklik göstermektedir. Bursa başvurmak için ekstra bilgi gerekli değildir. Detaylar için standımızı ziyaret edebilirsiniz.

UNIVERSITY OF MELBOURNE
Programlarımızdan herhangi birine kayıt yaptıran bütün yabancı uyruklu öğrencilerimiz otomatik olarak burs başvurusu yapmış sayılır. Öğrenim ücreti üzerinden %100, %50 ya da 10.000$ değerinde lisans burslarımız mevcuttur. Lisansüstü seviyesi için burs oranlarımız %20 ile %50 arasında değişmektedir. Burslarımızla ilgili daha fazla blgi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz:  https://scholarships.unimelb.edu.au/

BIRKBECK, UNIVERSITY OF LONDON
BIRKBECK INTERNATIONAL MERIT SCHOLARSHIP

Birkbeck Türk öğrencilere çok çeşitli burs imkanları sunmaktadır

Kimler başvurabilir: Eylül - Ekim 2018'de başlayacak olan 1 yıllık yüksek lisans programına kabul alan tüm öğrenciler  
Miktar: £2500-£5000. 
Nasıl başvurabilirim: Kabul mektubunuzu aldıktan sonra neden bu burs için ideal aday olduğunuza dair max 500 kelimelik bir makale yazıp bize mail atmalısınız. Bursu almaya hak kazanalar akademik başarı ve maddi ihtiyaca göre değerlendirilecektir. 
Son başvuru tarihi: 1 Haziran 2018.

CAREER EXPERIENCE SCHOLARSHIPS  

Nasıl başvurabilirim:
Geçmiş iş deneyiminizi, başvurduğunuz bölümle ilgilisini ve neden burs için ideal aday olduğunuzu anlatan maksimum 1000 kelimelik makale yazıp bize göndermelisiniz. Bursu almaya hak kazanalar akademik başarı ve makaleye göre değerlendirilecektir. 
Miktar: £2500
Son başvuru tarihi: 1 Haziran 2018.

WORLD CITIZEN TALENT SCHOLARSHIPS  

Nasıl başvurabilirim:
Kültürel geçmişinizi, üniversiteye kültürel anlamda katabileceklerinizi ve neden burs için ideal aday olduğunuzu anlatan maksimum 1000 kelimelik makale yazıp bize göndermelisiniz. Bursu almaya hak kazanalar akademik başarı ve makaleye göre değerlendirilecektir. 
Miktar: £5000
Son başvuru tarihi: 1 Haziran 2018.

STONY BROOK UNIVERSITY, STATE UNIVERSITY OF NEW YORK
Stony Brook, öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında, yalnızca güz döneminde olmak üzere burs imkanı sunmaktadır. 
Daha fazla bilgi için: http://www.stonybrook.edu/undergraduate-admissions/academics/honors/

HSE UNIVERSITY SAINT PETERSBURG
HSE University Saint Petersburg 3 tanesi %100 ingilizce olmak üzere 11 tane lisans programı ve 5 tanesi yüzde yüz ingilizce olmak üzere 15 yüksek lisans programı sunmaktadır. Burs miktarları üniversite giriş snav sonucuna bağlı olarak %25 ila %100 arası değişmektedir.
 
Bizimle geçireceğiniz bir yaz ile St. Petersburg ve Rusya'yı daha iyi tanırken çok kaliteli eğitim alma şansı bulabilirsiniz. HSE yaz okulu Rus Çalışmaları, İş Dünyası Analizi, Kültürel ve Yaratıcı Sektörler, Sosyal ve Siyasal Bilimler, Veri Analizi, Ekonomi ve İşletme, Bilgisayar Bilimleri gibi pek çok konuda kurs imkanı sunmaktadır. 30 Marta kadar başvurun ve haftalık 30 euro değerinde indirim kazanın. %10 ila %20 arası grup indirimi de mevcuttur.

HAWTHORN ENGLISH

IEFT fuarlarında kayıt yaptıran öğrencilerimize haftalık kurs ücreti üzerinden AUD$275 indirim imkanı sunuyoruz. Ayrıca fuar günü kayıt yaptıran öğrencilerimizden de kayıt ücreti almıyoruz.

UNIVERSITY OF LIVERPOOL

University of Liverpool'a 4 hafta ve üzeri kayıt yaptıran bütün IEFT katılımcılarına ücretsiz bir hafta Active English eğitimi bizden! Detaylar için standımıza bekliyoruz.

QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON

Üniversitemiz yabancı uyruklu lisans ve lisansüstü öğrencilere çok çeşitli sayıda burs imkanı sunmaktadır. Bunlardan bir kısmı akademik başarıya dayanırken bir kısmı müzik, kültürel geçmiş ya da spor gibi aktivitelere dayanmaktadır. Burslarımızın bazıları şu şekildedir:

School of Economics and Finance Scholarships 2018/19
Lisans öğrencilerine sunulan bu burs 5 kişye verilecek olup £5,000 değerindedir. Ekonomi ve finsans fakültesinde okumaya hak kazanan her öğrenci otomatik olarak bursa başvurmuş sayılır.

International Science and Engineering Excellence Awards 2018/19
Biyoloji ve Kimya Bilimleri Fakültesi, Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Malzeme Bilimleri Fakültesi ve Fizik ve Astronomi Fakültesi'ne kabul alan bütün lisans öğrencilerimizin başvurabildiği bu burs £3,000 değerindedir.

International Mathematical Sciences Excellence Awards 2018/19
£2,250 değerinde olan bu burs lisans öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında verilecek olup eğitim ücreti üzerinden indirim olarak verilmektedir. 

GEORGE MASON UNIVERSITY

BURS ADI

MİKTAR

PROGRAM

UYGUNLUK

INTO Mason
Regional Scholarship

$2,500 - $8,000

Uluslararası Yıl Bir (1 dönem)


• Tavsiye mektubu
• Akademik transkriptin son hali
• İngilizce dil yeterlilik belgesi
• 300-400 kelimelik başvuru yazısı
• Mülakat gerekebilir

$5,000 - $15,000

Uluslararası Yıl Bir (2 dönem)

$6,000 - $18,000

Uluslararası Yıl Bir (3 dönem)

$2,500 - $5,000

Lisansüstü Pathway (1 dönem)

$5,000-$10,000

Lisansüstü Pathway (2-dönem)

INTO Mason
Diversity
Scholarship

$5,000 - $10,000

Uluslararası Yıl Bir

• Farklı gelenek ve kültürlerden gelen öğrenciler otomatik olarak bu burs için değerlendirmeye alınır

$5,000 - $10,000

Lisansüstü Pathway

INTO Mason
Innovation
Scholarship

$5,000 - $10,000

Uluslararası Yıl Bir

• Başvuru gereklidir

$5,000 - $10,000

Lisansüstü Pathway

Progression
Scholarship

$6,000

Uluslararası Yıl Bir (ortalama 3.50 - 4.00)

• Başvurabilmek için burs türünde belirtilen ortalamaya sahip olunmalıdır
• Öğrenci 2.75 ve üzeri ortalamasını korudukça her yıl yenilenir
• 3 yıl sürelidir

$3,000

Uluslararası Yıl Bir (ortalama 3.00 - 3.49)

George Mason
Undergraduate
International
Scholarship

$2,000 - $10,000

Lisans Direk Başvuru

• Direk başvuru
• Akademik başarı bazlı
• Amerika vatandaşı olmamalı ya da Amerika'da ikamet etmemeli
• 1 Nisana kadar başvuru yapılmalı
• SAT gereklidir


POINT PARK UNIVERSITY, PITTSBURGH
LİSANS

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz miktar

$115,440

$14,430

Ortalama 3.0 & IELTS 6.5

$40,000

$75,440

$9,430

Ortalama 3.0 & IELTS 7.0

$48,000

$67,440

$8,430

Ortalama & SAT/ACT:

$52,000

$63,440

$7,930

3.3 & 990/19

3.2 & 1030/20

3.1 & 1070/21

Ortalama & SAT/ACT:

$56,000

$59,440

$7,430

3.6 & 1150/23

3.5 & 1190/24

3.4 & 1230/25

Ortalama & SAT/ACT:

$64,000

$51,440

$6,430

3.9 & 1250/26

3.8 & 1290/27

3.7 & 1320/28


LİSANSÜSTÜ

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans

MBA dahil diğer programlar

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz miktar

$26,430

$6,608

Burssuz miktar

$31,716

$7,929

Ortalama 3.0 & IELTS 6.5

$2,000

$24,430

$6,108

Ortalama 3.0 & IELTS 6.5

$2,000

$29,716

$7,429

Ortalama 3.3 & IELTS 6.5

$4,000

$22,430

$5,608

Ortalama 3.3 & IELTS 6.5

$4,000

$27,716

$6,929

Ortalama 3.8 & IELTS 6.5

$6,000

$20,430

$5,108

Ortalama 3.8 & IELTS 6.5

$6,000

$25,716

$6,429


VIRGINIA WESLEYAN UNIVERSITY

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$144.040

$18,005

ACT 21 ya da SAT 1000

$76,000

$68,040

$8,505WEST VIRGINIA STATE UNIVERSITY

LİSANS

 

 

 

LİSANSÜSTÜ

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$62,400

$7,800

Burssuz Miktar

$34,000

$8,500

WVSU CGPA 3.0

$6,000

$42,400

$5,300

GPA 3.0 & IELTS 6.5

$3,000

$28,000

$7,000

WVSU CGPA 3.5

$8,000

$38,400

$4,800

GPA 3.3 & IELTS 6.5

$4,000

$26,000

$6,500

GPA 3.8 & IELTS 6.5

$5,000

$24,000

$6,000


CONCORDIA UNIVERSITY

LİSANS                                                                               LİSANSÜSTÜ

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Program

Burssuz Eğitim Ücreti

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$89,100

$11,138

Eğitimsel Liderlik

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

GPA 2.5 ya da

$3,500

$75,100

$9,388

Eğitimsel Teknoloji

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

SAT 1030 ya da

İK Yönetimi

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

ACT 21

Bilgi Teknolojileri Yönetimi

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

GPA 3.25 ya da

$6,000

$65,100

$8,138

MBA

$31,500

$5,250

$26,250

$8,750

SAT 1080 ya da

MBA –Sağlık

$31,500

$5,250

$26,250

$8,750

ACT 23


Ortezler ve Protezler

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

GPA 3.75

$10,000

$49,100

$6,138

Spor Yönetimi

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700ALVERNIA UNIVERSITY
LİSANS

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$131,360

$16,420

Ortalama 3.0

$13,500

$77,360

$9,670

Ortalama 3.0 ve

$17,000

$63,360

$7,920

SAT 1080 ya da

ACT 21

30 Kredilik MBA

39 Kredilik MBA

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$22,650

$7,550

Burssuz Miktar

$29,445

$9,815

Oralama 3.0

$8,000

$14,650

$4,884

Ortalama 3.0

$8,000

$21,445

$7,144


RIVIER UNIVERSITY

LİSANS

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$119,960

$14,995

Ortalama 3.0 ve IELTS 5.5

$12,840

$68,600

$8,575

  

AGEN CONSULTING - INTERNATIONAL DOORWAY 
SPOR BURS PROGRAMI

16-26 yaşları arasındaki bay ve bayan öğrenciler ABD Kolej ve Üniversitelerinde burslu eğitim almak için; futbol, basketbol, golf ve tenis branşlarında, yeteneklerini 100’ün üstünde ABD kolej ve üniversite koçlarının önünde sergilerler.
Program Üniversite seçici kurul temsilcileri ile görüşme imkanı sağlar. Buna ek olarak, IDEA'nın uzman burs ekibi de, sizlerin üniversite hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için, size koçluk yaparlar.

International Doorway 20 yıllık tecrübesi ile, işbirliği içinde olduğu üniversitelerden oluşan geniş ağ ile bugüne kadar15.000'den fazla öğrenciye burs imkânı sunmuştur.

International Doorway’in Spor Burs Programı, ABD'de eğitim görmek isteyen Uluslararası Öğrencilere beş (5) adet burs teklifini GARANTİ eder.

- İki (2) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); 13.500 USD veya daha az ödemeli burs.

- İki (2) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); 15.500 USD veya daha az ödemeli burs.

- Bir (1) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); okul maliyetinin % 50 si veya daha az ödemeli burs.

Kampımızda eğer katılımcılara burs imkânı sunamazsak, IDEA program için yapılan ücreti iade etmeyi garanti eder. Bu Program için katılımcı sporcuların İngilizce bilgilerinin ileri düzeyde olması şart değildir. Katılımcının İngilizce seviyesine göre, ESL (İkinci dil olarak İngilizce) eğitimi veya doldurmuş olduğu formdaki akademik branşta veya bu branşa en yakın branşta burslu eğitim sağlanacaktır.
Atletik Program kaydı gelecek sonbahar (Ağustos) ve ilkbahar dönemi (Ocak) öğrenimlerine başlamak veya devam etmek isteyen katılımcılar için açıktır.

AGEN CONSULTİNG - INTERNATİONAL DOORWAY 
AKADEMİK BURS PROGRAMI

International Doorway Akademik Burs Programı, Amerika’da eğitim görmek isteyen Uluslararası Öğrenciler için Akredite olan kolej ve üniversitelerde burs imkânı sağlar.

Lise mezunları, kolejden transfer yapacaklar veya kolej mezunu olup ESL kursu arayanlar , lisans veya yüksek lisans derecelerine sahip olmak istiyorsanız o zaman bu program tam size göre!

IDEA 200'ün üzerinde ABD’deki Kolej ve Üniversite ile çalışır.

International Doorway’in Akademik Burs Programı, ABD'de eğitim görmek isteyen Uluslararası Öğrencilere beş (5) adet burs teklifini GARANTİ eder.

- İki (2) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); 13.500 USD veya daha az ödemeli burs.

- İki (2) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); 15.500 USD veya daha az ödemeli burs.

- Bir (1) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); okul maliyetinin % 50 si veya daha az ödemeli burs.

AGEN CONSULTİNG - INTERNATİONAL DOORWAY 
LİSANSÜSTÜ BURS PROGRAMI

International Doorway Yüksek Lisans Programı, Amerika’da eğitim görmek isteyen Uluslararası Öğrenciler için Akredite olan kolej ve üniversitelerde burs imkânı sağlar.

International Doorway’in Lisansüstü Burs Programı, ABD'de eğitim görmek isteyen Uluslararası Öğrencilere iki (2) adet burs teklifini GARANTİ eder.

- Bir (1) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); 20.000 USD veya daha az ödemeli burs.

- Bir (1) adet 1 akademik yıl ücreti (eğitim, konaklama ve yemek dahil); 30.000 USD veya daha az ödemeli burs.

CONCORDIA UNIVERSITY CHICAGO

IEFT Fuarlarına özel öğrencilere tüm bölümler için  %25 burs imkanı sunulmaktadır.

WEBSTER UNIVERSITY

IEFT Fuarlarına özel öğrencilere Orlando kampüsünde, yıllık MBA ücreti 11.200 USD olan, bunun üzerinden %20 ye kadar burs imkanı sunulmaktadır.

IMI - INTERNATIONAL MANAGEMENT INSTITUTE SWITZERLAND
IMI Switzerland, Ağustos 2018 dönemi için Swiss Degree in International Hospitality programına kayıt yaptıran bütün fuar katılımcılarına %50 indirim sunmaktadır. Swiss Degree size 3 dönem eğitim ile birlikte 3 maaşlı staj imkanı sunarken aynı zamanda almanca ve fransızca dil bilginizi de geliştirme şansı sunmaktadır. Detaylı bilgi için standımıza bekliyoruz. 

JEAN MONNET BURS PROGRAMI

Avrupa Birliği’nin (AB) kurucularından ünlü Fransız ekonomist Jean Monnet’nin adını taşıyan ve Türkiye’nin en uzun soluklu burs programlarından biri olan Jean Monnet Burs Programı, AB üye ülkelerinde öğrenim görmek isteyen bursiyerleri desteklekliyor. (Jean Monnet Burs Programının 2018-2019 akademik yılı duyurusu 25 Aralık 2017 tarihinde yayımlandı ve burs başvuruları için son tarih 23 Şubat 2018 idi. 2018-2019 akademik yılında 180 bursiyer, AB üyesi ülkelerde bulunan lisansüstü öğrenim programlarına gitmeye hak kazanacak. Burstan yararlanacak 180 bursiyer için bu akademik yıl ayrılan toplam bütçe ise yaklaşık 6 milyon avr’dur.)

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programı, 1990 yılında Türkiye’nin AB’ye tam üyelik sürecinde AB müktesebatına ilişkin alanlarda uzmanlaşmış nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla oluşturuldu. Hayata geçtiği günden bu yana yaklaşık 2000 kişiye burs imkanı sağlandı. Program halihazırda Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülüyor. 

Jean Monnet Bursuna kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu çalışanlarının yanı sıra üniversite son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversitelerin akademik ve idari personeli başvurabiliyor. Bursiyerler AB üyesi ülkelerde bulunan üniversite veya üniversiteye eş değer kuruluşlarda, süresi 3 ila 12 ay arasında değişen yüksek lisans veya araştırma programlarına katılabiliyor. Program kapsamında yargı ve temel haklardan bilgi toplumu ve medyaya, balıkçılıktan enerjiye kadar uzanan geniş bir yelpazedeki pek çok AB müktesebat başlığında yapılacak akademik çalışmalar destekleniyor. 

Jean Monnet Burs Programı’nın yüzde 50’si kamu, yüzde 30’u üniversite ve yüzde 20’si ise özel sektöre ayrılmıştır.
Burs Programı, bursiyerlerin okul ücretlerinin yanı sıra yeme-içme, konaklama, iletişim, yerel ulaşım ve kültürel faaliyetleri kapsayan yaşam giderleri ile vize, pasaport, eğitim materyali, seyahat, çalışma ziyareti, yerel makamlara kayıt, sağlık, sigorta benzeri masraflarını da karşılıyor.

INTERNATIONAL BUSINESS SCHOOL(IBS)

Budapeşte kampüsünde, IELTS puanı 6.5 ve üstü öğrenciler için %50 burs imkanı sunulmaktadır. ICES Turkey standında detaylı bilgi için uğrayabilirsiniz.

BUDAPEST METROPOLITAN UNIVERSITY

Erken kayıtta %10 Türk öğrenci indirim sunulmaktadır. ICES Turkey standında detaylı bilgi için uğrayabilirsiniz.

UNIVERSITY OF TARTU

Master programlarında %100 burs imkanı sunulmaktadır. ICES Turkey standında detaylı bilgi için uğrayabilirsiniz.

IDYLLWILD ARTS ACADEMY – LİSE EĞİTİMİ

Amerika’da bulunan Idyllwild Arts Academy, Türk öğrencilere %50'ye varan burs imkanı sunmaktadır. ICES Turkey standında detaylı bilgi için uğrayabilirsiniz.

THE KİNG'S ACADEMY– LİSE EĞİTİMİ
Amerika’da bulunan The King's Academy, Türk öğrencilere %50'ye varan burs imkanı sunmaktadır. ICES Turkey standında detaylı bilgi için uğrayabilirsiniz.

RIBET ACADEMY– LİSE EĞİTİMİ
Amerika’da bulunan Ribet Academy, Türk öğrencilere %50'ye varan burs imkanı sunmaktadır. ICES Turkey standında detaylı bilgi için uğrayabilirsiniz.

KEYSTONE INTERNATIONAL SCHOOLS TORONTO –LİSE EĞİTİMİ
Keystone International High School in Toronto, IEFT fuarına katılan bütün öğrencilere %15 indirim imkanı sunmaktadır.

VGC INTERNATIONAL COLLEGE - VANCOUVER
Fuar üzerinden bizimle iletişime geçen öğrencilerimize çok çeşitli burs ve indirim imkanları sunuyoruz. Detaylı bilgi için standımıza bekliyoruz.

GLOBAL VILLAGE ENGLISH CENTRES

Global Village English Centres, 16 yaş ve üzeri Türk öğrencilere, yetişkin ve grup sınıflarımızda %15 indirim olanağı sunmaktadır. Promosyon 21 Aralık 2018 tarihine kadar geçerlidir.
INTERNATIONAL HOUSE SYDNEY

IEFT fuarı üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimizden kayıt ücreti alınmayacaktır. Detaylı bilgi için standımıza başvurabilirsiniz.

GREENWICH COLLEGE (SYDNEY)
Fuar süresince kayıt yaptıran öğrencilerimizden kayıt ücreti alınmayacaktır. Ayrıca 25 Mayıs 2018'e kadar geçerli olan sizlere özel kurs fiyatlarımızı öğrenmek için standımıza bekliyoruz.

COLLEGE PLATON
IEFT Fuarlarında College platon standımıza uğrayıp, başvuru yapan öğrencilerimize 125 $ değerinde kayıt ücreti, ücretsiz olarak sunulmaktadır.

EMBASSY ENGLISH
IEFT Fuarlarına özel; Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, İngiltere, Amerika lokasyonlarında 1-48 hafta arası %15 indirim.  

EC ENGLISH LANGUAGE CENTRES
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere;
İngiltere lokasyonunda %15 indirim,
Amerika lokasyonunda 1-11 hafta %25 indirim,12-23 hafta %25 indirim + free arrival transfer 24 hafta üzeri % 30 indirim,
Kanada lokasyonunda 1 hafta üzeri Toronto %25 indirim, 1 hafta üzeri Vancover %30 indirim
Malta’da 1 hafta üzeri % 20 indirim
Cape Town’da 1-11 hafta için  % 20,12-23 hafta için %20+free arrival transfer, 24 hafta üzeri %25 indiirm+free arrival transfer

KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere; 
Bütün lokasyonlarında 2 hafta ve 19 hafta’ya kadar %20 indirim, 20 hafta üzeri %25 indirim sunulmaktadır.

ST GILES INTERNATIONAL
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere Genel İngilzice programlarında;

İngiltere’de 1 hafta üzeri Londra ve Eastborne lokasyonlarında %20 indirim, 1 hafta üzeri  Brıghton ve Cambridge lokasyonlarında % 25 indirim
Amerika’da 1 hafta üzeri bütün lokasyonlarında %40 indirim,
Kanada’da 1 hafta üzeri %25 indirim
Platinium kurslarında 1 hafta üzerine %10 indirim imkanı sunulmaktadır.

LSI - LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL
IEFT Fuarlarına özel tüm programlarda;
İngiltere ve Amerika lokasyonlarında 1-48 hafta arasında kayıt olan öğrencilere %25 indirim,
Kanada ve Yeni Zellanda lokasyonunda 1-48 hafta arasında kayıt olan öğrenciler için özel fiyatlar uygulanacaktır.

OXFORD INTERNATIONAL
Amerika, İngiltere ve Kanada Lokasyonlarında IEFT Fuarlarına özel olarak öğrencilere, Oxford
International dil okullarında  1-48 hafta arasında kayıt olan öğrenciler %15 indirim indirim imkanı sunulmaktadır. 

LAL LANGUAGE CENTER
IEFT Fuarlarına özel olarak katılan öğrencilere;
İngiltere Londra’da % 20 ve Torbay’de %25; Güney
Afrika Cape Town’da %23; Amerika Boston’da %38 ve Fort Lauderdale %26 oranında indirim imkanı
sunulacaktır.

SPRACHCAFFE/GEOS LANGUAGES PLUS
Sprachcaffe Dil okullarında tüm lokasyonları İçin 5 Hafta dil eğitimi alan öğrencilere 1 Hafta ücretsiz sunulacaktır. 

FLS INTERNATIONAL – AMERİKA DİL OKULU
IEFT Fuarlarına özel olarak katılan öğrencilere; 
1-7 hafta üzerine Kayıt olan öğrencilere  %15 indirim, 8 hafta ve üzeri kayıt olan öğrencilere %20 indirim sunulmaktadır.

TALK ENGLISH SCHOOL
IEFT Fuarlarına özel olarak katılan öğrencilere; 
1-52 hafta üzerine Kayıt olan öğrencilere  %20’ye varan indirim indirim sunulmaktadır.

ILAC - INTERNATIONAL LANGUAGE ACADEMY OF CANADA
IEFT Fuarlarına özel; Kanada ILAC okullarında 1-44 hafta arasında kayıt olan öğrencilere  %33’e varan indirimler sunulmaktadır.

INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOL OF CANADA (ILSC)
IEFT Fuarlarına özel;  
Kanada : 1-44 hafta arası kayıt veren öğrencilere %33’e varan indirim,
Avustralya : 1hafta ve üzeri kayıt veren öğrencilere özel fiyatlar sunulmaktadır.

OXFORD HOUSE COLLEGE
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere;
İngiltere, Avustralya, Amerika ve Kanada lokasyonlarında 14 – 24 eğitim alan öğrencilere %20, 24 hafta üzeri ders alana %25 indirim sunulacaktır. İrlanda lokasyonu için 1 hafta üzeri özel fiyatlar uygulanacaktır.

ICTQ MALTA LANGUAGE OF SCHOOL
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere; 1-7 hafta arası kayıt veren öğrencilere %15, 8-12 hafta arası kayıt veren öğrencilere %20, 13 hafta ve fazlası kayıt veren öğrenciler için %25 indirim sunulmaktadır.