Fırsatlar ve Burslar

Yurtdışında Eğitim almak isteyenlere her alanda olanak sunan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları, 34. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarından öğrencilere yine çok özel burslar sundu. 

35. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılan öğrencilere sunulacak olan çok özel burs imkanları fuara 1 ay kala açıklanacaktır.

Yurtdışı Eğitim burslarından yararlanmak üzere 1000 başarılı öğrenci arıyoruz!

Yurtdışında eğitim yapmak istiyorsanız IEFT  fuarlarında önemli okulların yanı sıra burs kuruluşları, ülke ataşelikleri öğrencilere bilgilendirme yapacaktır.

34. IEFT Fuarlarına katılan 150 civarında okul, yurtdışında okumak isteyen öğrencilere çeşitli burs imkanları sunuyor. Okulların burs kriterlerine  uygun olup olmadığınızı fuarda doğrudan üniversite yetkilileriyle görüşerek öğrenebilirsiniz.

Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, İsveç, Avustralya, Macaristan, İsviçre, Polonya ve İspanya gibi popüler ülkelerin yanı ülke eğitim ataşelikleri ve  yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri de bu fuarda buluşuyor.
25 farklı ülkeden 200 eğitim kurumunun katıldığı IEFT Fuarlarında katılımcı kurumlar kısmi veya tam burslar ile başarılı öğrencileri ödüllendirmektedirler. Alman Devlet Üniversite bursları, Amerikan üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora bursları Kanada üniversiteleri bursları, İngiltere Üniversitelerinden kısmi burslar, Fransa işletme okulları bursları hakkında bilgileri doğrudan okul yetkililerinden alabilirsiniz. Ayrıca, Fulbright, British Council, Campus France, DAAD, Austrade gibi kurumlardan diğer  burs olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.

IEFT fuarları esnasında burslardan yararlanmak için lise veya üniversite not dökümünüzü, varsa İngilizce veya diğer dillerde sınav sonuç belgenizi, referanslarınızı yanınızda bulundurmayı tavsiye ederiz.

UNIVERSITY OF SURREY 
Surrey ISC’de Yeni Öğrenciler için Ocak ve Eylül 2019’da sunulan 3.500 GBP değerindeki mevcut burslara ek olarak en başarılı öğrenciler için Eylül 2019’da University of Surrey’e geldiklerinde aşağıdaki Üstün Başarı ve Başarı burslarının verileceğini bildirmekten memnuniyet duyarız.

 Üstün Başarı Ödülleri
10.000 GB , en iyi 3 Mühendislik ve Fen Bilimleri öğrencisi için
8.000 GBP, en iyi 3 İşletme, Ekonomi, Hukuk ve Sosyal Bilimler öğrencisi için
8.000 GBP, en iyi 3 Yaşam Bilimleri öğrencisi için 

Başarı Bursları
5.000 GBP , sonraki en iyi 5 Mühendislik ve Fen Bilimleri öğrencisi için
3.000 GBP, sonraki en iyi 5 İşletme, Ekonomi, Hukuk ve Sosyal Bilimler öğrencisi için
3.000 GBP ,sonraki en iyi 3 Yaşam Bilimleri öğrencisi için 
 
DURHAM UNIVERSITY 
Ocak 2019’da katılan yeni öğrenciler için 3000-5000 GBP arasında Akademik Başarı Bursları sunulmaktadır.

UNIVERSITY OF WOLLONGONG
2019 UOW Sydney Business School Burs Planı, Sydney Business School, University of Wollongong’da ilk kursuna başlayan uluslararası öğrencilerin tam harç ücretinde %20 indirim sağlar. Burs, Sidney veya Wollongong kampüsünde kayıtlı öğrenciler içindir. 2019 yılında başlayan öğrencilere verilen bursların sayında herhangi bir sınırlama yoktur. Burslar, bildirildiği zamanda verilecektir. 

2019 UOW Sydney Business School Kısmi Harç Bursu - Sydney Business School, University of Wollongong’un 3 üç aylık dönemlerinden her birinde ilk dersine başlayan uluslararası öğrenciler için 5 kısmi harç bursu mevcuttur. Burs, standart kurs dönemi için harç ücretinde %25 indirim sunar. 

Mühendislik Fakültesi ve Bilişim Bilimleri (EIS) Lisansüstü Bursları – Belirtilen lisansüstü çalışma alanlarında toplam %10 oranında harç muafiyeti sağlar: Mühendislik, Bilgisayar Bilimi, İleri Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Bilgi Teknolojisi, Tıbbi Bilişim, Bilim (Medikal Radyasyon Fiziği), Finansal Matematik, İstatistik master programları. Başvuru gerekli değildir. Bu burs için otomatik olarak değerlendirileceksiniz. 

Sosyal Bilimler Fakültesi Lisansüstü Bursu, belirtilen çalışma alanlarında %10 harç muafiyeti sağlamaktadır: İleri Eğitim, İleri Toplum Sağlığı veya İş ve Güvenlik Master programları. 

UOW Uluslararası Öğrenciler – Yüksek Derece Araştırma (HDR) Bursları. University of Wollongong, uygun görülen yüksek dereceli uluslararası araştırma öğrencileri için çeşitli araştırma bursları ve ödülleri sunar. UOW HDR bursları, adayların araştırmalarını yürütürken yaşam masraflarını karşılamalarına yardımcı olmak için harçlık şeklinde verilmektedir. Burslara şunlar dahil olabilir: yıllık para, yaşam giderleri ve harç ücretleri. Ayrıca, harici burs fırsatlarının yanı sıra özel ve endüstri bazlı burslar mevcuttur. 

UNIVERSITY OF OTTAWA
University of Ottawa, dünyada Fransızca kullanımını teşvik etmek için çaba harcıyor. Son girişim olarak Fransızca konuşan veya Fransızcaya hayranlık duyan yabancı öğrenciler için harç ücretlerine ciddi ölçüde indirim uygulamaktadır. 
Üniversite, Fransızca eğitim almak isteyen uluslararası lisans öğrencilerinin yanı sıra önceden bu tarz eğitim görmüş ve University of Ottawa’dan Fransızca lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için harç ücretlerinin bir kısmından muafiyet sağlamaktadır. 2014 yılından bu yana harç ücreti muafiyetine uygun bulunan yeni uluslararası öğrenciler, Kanadalı öğrencilerle aynı ücreti ödeyerek yıllık 10.000 doların üzerinde tasarruf sağlayabilmektedir

UNIVERSITY OF EAST ANGLIA
Türkiye'den yüksek lisans programına kabul alan tüm öğrenciler otomatik olarak £3000-£6000 arası burs alma hakkına sahip olmaktadır. Bursun miktarı lisans başarınızla doğru orantılıdır.  

Lisans Bursları
Sınıf esaslı dersler (Sosyal Bilimler, İnsan Bilimleri) için 4000 GBP
Laboratuvar esaslı dersler (Fen Bilimleri) için 6000 GBP

Lisansüstü Bursları:         
   
Kayıt koşullarını karşılayan öğrenciler için 4000 GBP
Lisansı 3.00-3.49 arasında genel not ortalaması ile tamamlamış öğrenciler için 5000 GBP
Lisansı 3.50 ve üzeri genel not not ortalaması ile tamamlamış öğrenciler için 6000 GBP   
     
NYIT – NEW YORK INSTITUTE OF TECHNOLOGY
International Leadership Bursu:
Bu bursa başvurabilmek için kabul alan birinci sınıf öğrencileri, 95 veya üstü lise ortalamasına ve en az 1360 SAT veya 29 ACT puanına sahip olmalıdır. Bu prestijli burs için ayrı başvuru yapılması gereklidir. Bu burs, her yıl 1 öğrenciye verilir.

President’s Bursu:
Okula başlayan birinci sınıf öğrencileri, bu burs için 95 ve üstü lise ortalamasına ve en az 1270 SAT veya 27 ACT puanına sahip olmalıdır.( Yıllık 22.000 USD)

Theodore K. Steele Memorial Bursu:
Okula başlayan birinci sınıf öğrencileri, bu burs için 90 ve üstü lise ortalamasına ve en az 1180 SAT veya 24 ACT puanına sahip olmalıdır. (Yıllık 21.000 USD)

NYIT Bursları ve Akademik Başarı Ödülleri: President’s veya Theodore K. Steele Bursu için uygun olmayan öğrenciler başvurularının gücüne göre bu burslar için incelenecektir. En az 80 lise ortalaması ve en az 980 SAT veya 19 ACT puanı gereklidir. (Yıllık 5.000-19.000 USD)

Transfer Bursları: Gelen öğrencilerin bu burs için akredite bir üniversiteden en az 24 kredi almış ve en az 2.5 kümülatif GNO’ya sahip olmaları gereklidir. Yeniden kabul almış öğrenciler için geçerli değildir. (Yıllık en fazla 2.000-13.000 USD)

Mezun Öğrenci Ödülü: Okula başlayan mezun öğrencilerin bu burs için 3.3 veya üstü GNO ve 79 TOEFL veya 6 IELTS puanına sahip olmaları gereklidir. Tüm öğrenciler, akademik koşullar olmaksızın onaylanmış olmalıdır. (Yıllık en fazla 3.000 USD)         

NATIONAL RESEARCH UNIVERSITY - HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS (HSE)
Lisans ve Master programları için tam burs seçenekleri

Uluslararası öğrenciler, tüm eğitim ücretini karşılayan burslar sayesinde HSE’de ücretsiz olarak eğitim almak için başvuru yapabilirler. Üstün başarıya dayalı bu burslar, HSE’deki seçili tam Lisans ve Master programları için tüm eğitim ücretlerinden muafiyet sağlayacaktır. Ancak, bu tarz burslar ücrete tabi özel programlar için verilmez. Çift diploma programlarında da %30’a varan burslar sunulur.
Adayların girmek istedikleri programa 28 Şubat tarihinden önce başvurmaları gerekmektedir (seçilen programlar için burs verilmesi durumunda). Başvuru, başvuru komitesi tarafından uygun görülürse aday burs için tavsiye edilecektir.
Lütfen bursların sadece eğitim ücretini karşıladığını ve diğer tüm masrafların (HSE yurtlarında konaklama dahil) öğrenci tarafından karşılanması gerektiğini unutmayın. 

Lisans programları için kısmi burs seçenekleri

HSE, Lisans ve Uzmanlık programları için başvuran uluslararası öğrencilere aşağıdaki gibi kısmi burslar sunar:

Uygun Adaylar

Kriter

Burs Oranı


Giriş sınavlarının sonuçlarına göre (tüm sınavları başarıyla geçen öğrenciler)

İki sınav için kümülatif final puanı- 170puan ve üzeri

70%


İki sınav için kümülatif final puanı- 150 ve 169 puan arası

50%


İki sınav için kümülatif final puanı- 130 ve 149 puan arası ("Matematik", "Yazılım Mühendisliği", "Uygulamalı Matematik ve Bilişim" - 135 ve 149 puan arası)

25%


HSE Hazırlık Yılı Programı ve Rus eğitim kurumları tarafından verilen diğer benzer programların mezunları (ücretli eğitim)

Devam eden bir eğitim programı kapsamındaki çalışmaların başarıyla tamamlandığını doğrulayan belgelerin sunulması üzerine (yetersiz notlar olmaksızın)

25%


Erken sonuçlandırma ve eğitim ücreti sözleşmesinin ödenmesi*

Yabancı Aday Kişisel Hesabı üzerinden yayınlanan ücretli bir yere giriş için verilen olumlu karar tarihinden itibaren 30 gün içinde, fakat 1 Haziran 2018’den geç olmamak koşuluyla sonuçlandırma ve eğitim ücretlerinin ödenmesi

5%


HSE’nin partneri olan orta okullardan (eğitim ortaklığı anlaşmaları kapsamında) mezun olanlar

HSE lisans programlarına kabul için belirli bir partner okul tarafından önerilen mezunların listeleri okul müdürünün imzası ve partner okulun mühürüyle tasdik edildikten sonra devam eden yılda 30 Temmuz tarihine kadar HSE’ye gönderilecektir.

25%


HSE Olimpiyatları’na katılım

Olimpiyatın konusu ile hedeflenen HSE programının çalışma alanı alakalı olmalıdır

Uluslararası Gençlik Olimpiyatı’nda özel bir konuda birinci olanlar

70%


Uluslararası Gençlik Olimpiyatı’nda özel bir konuda ödül kazanan diğer kişiler

50%


Vysshaya Probamüsabakalarının ikinci turunu 1-10 arasında bir puanla kaybeden katılımcılar

50%
Sadece ücretli eğitim sunulan (devlet destekli olmayan yerlerle) Lisans ve Uzmanlık programları için burs verilmez.

Master programları için kısmi burs seçenekleri
HSE, Master programlarına başvuran ve Rus olmayan vatandaşlar için aşağıdaki gibi burslar sunar (bu burs, programa katılan kişinin her akademik yıldaki eğitim ücretine bağlı olarak hesaplanır):

Uluslararası öğrencilere sunulan bursların miktarı sabitlenecek ve yabancı vatandaşlara eğitimleri süresince verilecektir*. Ancak, öğrencinin her yıl yeniden iyi akademik performans göstermesi gerekecektir.
İyi akademik performans aşağıdakileri gerektirmektedir:
1. Öğrencinin resmi kınama cezası uygulanan bir disiplin suçunun olmaması;
2. Tüm değerlendirmelerin ve herhangi bir ara değerlendirmenin tamamlanmasının ardından (bütünlemelerden önce) öğrencinin:
6’nın altında (10 puanlık sistemde) ikiden fazla notunun olmaması;
10 puanlık sisteme göre 4’ün altında hiç notunun olmaması;
Geçerli bir neden sunmaksızın değerlendirme kaçırmamış olması gereklidir. 

* Yabancı bir ülkenin vatandaşının tek seferde tablodaki listelenen bursların sadece birinden yararlanabileceğini unutmayınız. Yabancı bir ülkenin vatandaşı tablodaki bursların birden fazlası için uygun olduğu takdirde dilediği bir bursu seçmek durumundadır.
Bu koşul, erken sonuçlandırma ve eğitim ücreti sözleşmesinin ödenmesi için verilen burslara uygulanmaz. Bu durumda burs sadece 1 yıl için verilir.

HSE University tarafından sunulan programların tam listesi için aşağıdaki linklere bakınız:
Lisans programları: https://www.hse.ru/en/education/#bachelor 
Master programları: https://www.hse.ru/en/education/#magister 

NOTTINGHAM TRENT UNIVERSITY
Nottingham Trent University dünyanın en gözde öğrenci lokasyonlarından birinde yer almaktadır. Lisans seviyesini bitirip lisans üstü eğitimine devam etmek isteyen Türk öğrencilerimiz için öğrenim ücreti üzerinden £4000 indirim uygulanabilmektedir. Ayrıca lisans seviyesi için de başvurabileceğiniz çeşitli burslarımız mevcuttur. 

UNIVERSITY OF MELBOURNE
Programlarımızdan herhangi birine kayıt yaptıran bütün yabancı uyruklu öğrencilerimiz otomatik olarak burs başvurusu yapmış sayılır. Öğrenim ücreti üzerinden %100, %50 ya da 10.000$ değerinde lisans burslarımız mevcuttur. Lisansüstü seviyesi için burs oranlarımız %20 ile %50 arasında değişmektedir. Burslarımızla ilgili daha fazla blgi için websitemizi ziyaret edebilirsiniz:  https://scholarships.unimelb.edu.au/

STONY BROOK UNIVERSITY, STATE UNIVERSITY OF NEW YORK
Stony Brook, öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında, yalnızca güz döneminde olmak üzere burs imkanı sunmaktadır. 

UNIVERSITY OF SUSSEX

Chancellor’s International Bursu (2019)

Tam zamanlı master programlarına başvuran üstün akademik başarıya sahip uluslararası lisansüstü öğrencileri için sunulan 25 tane burs imkanı vardır. Burs oranı %50’ye kadar olacaktır.
 
Sussex Excellence Bursu 2019
 
Üniversiteye katılmadan önceki üstün akademik performansa göre verilen bir lisans bursudur.
Gerekli notlara sahip adaya otomatik olarak verilir. Başvuru süreci yoktur ve bursu alan kişilere sadece eğitimlerinin ilk yılında nakit olarak ödenir. Tutar: 2.000 GBP nakit burs (Kasım ve Mart aylarında olmak üzere 2 taksitte ödenir)

UNIVERSITY OF LIVERPOOL

University of Liverpool'a 4 hafta ve üzeri kayıt yaptıran bütün IEFT katılımcılarına ücretsiz bir hafta Active English eğitimi bizden! Detaylar için standımıza bekliyoruz.

QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON

Üniversitemiz yabancı uyruklu lisans ve lisansüstü öğrencilere çok çeşitli sayıda burs imkanı sunmaktadır. Bunlardan bir kısmı akademik başarıya dayanırken bir kısmı müzik, kültürel geçmiş ya da spor gibi aktivitelere dayanmaktadır. Burslarımızın bazıları şu şekildedir:

School of Economics and Finance Scholarships 2018/19
Lisans öğrencilerine sunulan bu burs 5 kişye verilecek olup £5,000 değerindedir. Ekonomi ve finsans fakültesinde okumaya hak kazanan her öğrenci otomatik olarak bursa başvurmuş sayılır.

International Science and Engineering Excellence Awards 2018/19
Biyoloji ve Kimya Bilimleri Fakültesi, Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Malzeme Bilimleri Fakültesi ve Fizik ve Astronomi Fakültesi'ne kabul alan bütün lisans öğrencilerimizin başvurabildiği bu burs £3,000 değerindedir.
International Mathematical Sciences Excellence Awards 2018/19
£2,250 değerinde olan bu burs lisans öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılında verilecek olup eğitim ücreti üzerinden indirim olarak verilmektedir. GEORGE MASON UNIVERSITY

BURS ADI

MİKTAR

PROGRAM

UYGUNLUK

INTO Mason
Regional Scholarship

$2,500 - $8,000

Uluslararası Yıl Bir (1 dönem)


• Tavsiye mektubu
• Akademik transkriptin son hali
• İngilizce dil yeterlilik belgesi
• 300-400 kelimelik başvuru yazısı
• Mülakat gerekebilir

$5,000 - $15,000

Uluslararası Yıl Bir (2 dönem)

$6,000 - $18,000

Uluslararası Yıl Bir (3 dönem)

$2,500 - $5,000

Lisansüstü Pathway (1 dönem)

$5,000-$10,000

Lisansüstü Pathway (2-dönem)

INTO Mason
Diversity
Scholarship

$5,000 - $10,000

Uluslararası Yıl Bir

• Farklı gelenek ve kültürlerden gelen öğrenciler otomatik olarak bu burs için değerlendirmeye alınır

$5,000 - $10,000

Lisansüstü Pathway

INTO Mason
Innovation
Scholarship

$5,000 - $10,000

Uluslararası Yıl Bir

• Başvuru gereklidir

$5,000 - $10,000

Lisansüstü Pathway

Progression
Scholarship

$6,000

Uluslararası Yıl Bir (ortalama 3.50 - 4.00)

• Başvurabilmek için burs türünde belirtilen ortalamaya sahip olunmalıdır
• Öğrenci 2.75 ve üzeri ortalamasını korudukça her yıl yenilenir
• 3 yıl sürelidir

$3,000

Uluslararası Yıl Bir (ortalama 3.00 - 3.49)

George Mason
Undergraduate
International
Scholarship

$2,000 - $10,000

Lisans Direk Başvuru

• Direk başvuru
• Akademik başarı bazlı
• Amerika vatandaşı olmamalı ya da Amerika'da ikamet etmemeli
• 1 Nisana kadar başvuru yapılmalı
• SAT gereklidir


POINT PARK UNIVERSITY, PITTSBURGH
LİSANS

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz miktar

$115,440

$14,430

Ortalama 3.0 & IELTS 6.5

$40,000

$75,440

$9,430

Ortalama 3.0 & IELTS 7.0

$48,000

$67,440

$8,430

Ortalama & SAT/ACT:

$52,000

$63,440

$7,930

3.3 & 990/19

3.2 & 1030/20

3.1 & 1070/21

Ortalama & SAT/ACT:

$56,000

$59,440

$7,430

3.6 & 1150/23

3.5 & 1190/24

3.4 & 1230/25

Ortalama & SAT/ACT:

$64,000

$51,440

$6,430

3.9 & 1250/26

3.8 & 1290/27

3.7 & 1320/28


LİSANSÜSTÜ

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans

MBA dahil diğer programlar

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz miktar

$26,430

$6,608

Burssuz miktar

$31,716

$7,929

Ortalama 3.0 & IELTS 6.5

$2,000

$24,430

$6,108

Ortalama 3.0 & IELTS 6.5

$2,000

$29,716

$7,429

Ortalama 3.3 & IELTS 6.5

$4,000

$22,430

$5,608

Ortalama 3.3 & IELTS 6.5

$4,000

$27,716

$6,929

Ortalama 3.8 & IELTS 6.5

$6,000

$20,430

$5,108

Ortalama 3.8 & IELTS 6.5

$6,000

$25,716

$6,429


VIRGINIA WESLEYAN UNIVERSITY

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$144.040

$18,005

ACT 21 ya da SAT 1000

$76,000

$68,040

$8,505WEST VIRGINIA STATE UNIVERSITY

LİSANS

 

 

 

LİSANSÜSTÜ

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$62,400

$7,800

Burssuz Miktar

$34,000

$8,500

WVSU CGPA 3.0

$6,000

$42,400

$5,300

GPA 3.0 & IELTS 6.5

$3,000

$28,000

$7,000

WVSU CGPA 3.5

$8,000

$38,400

$4,800

GPA 3.3 & IELTS 6.5

$4,000

$26,000

$6,500

GPA 3.8 & IELTS 6.5

$5,000

$24,000

$6,000


CONCORDIA UNIVERSITY

LİSANS                                                                               LİSANSÜSTÜ

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Program

Burssuz Eğitim Ücreti

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$89,100

$11,138

Eğitimsel Liderlik

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

GPA 2.5 ya da

$3,500

$75,100

$9,388

Eğitimsel Teknoloji

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

SAT 1030 ya da

İK Yönetimi

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

ACT 21

Bilgi Teknolojileri Yönetimi

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

GPA 3.25 ya da

$6,000

$65,100

$8,138

MBA

$31,500

$5,250

$26,250

$8,750

SAT 1080 ya da

MBA –Sağlık

$31,500

$5,250

$26,250

$8,750

ACT 23


Ortezler ve Protezler

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700

GPA 3.75

$10,000

$49,100

$6,138

Spor Yönetimi

$27,000

$9,900

$17,100

$5,700ALVERNIA UNIVERSITY
LİSANS

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$131,360

$16,420

Ortalama 3.0

$13,500

$77,360

$9,670

Ortalama 3.0 ve

$17,000

$63,360

$7,920

SAT 1080 ya da

ACT 21

30 Kredilik MBA

39 Kredilik MBA

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$22,650

$7,550

Burssuz Miktar

$29,445

$9,815

Oralama 3.0

$8,000

$14,650

$4,884

Ortalama 3.0

$8,000

$21,445

$7,144


RIVIER UNIVERSITY

LİSANS

Akademik Kriter

Burs Miktarı

Eğitim Ücreti

Dönem Başı Ücret

Burssuz Miktar

$119,960

$14,995

Ortalama 3.0 ve IELTS 5.5

$12,840

$68,600

$8,575

  
CHALMERS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY
Avancez Bursları:
Chalmers University of Technology, Chalmers Vakfı tarafından finanse edilen pek çok burs sunar. Bu burslar, İsveç üniversite eğitimi için harç ücreti ödemekle yükümlü AB/AEA ülkelerinden olmayan tüm vatandaşlar için verilir.
IPOET :  Chalmers University of Technology, ücret ödemesi beklenen öğrencilere 2018 yılında İsveç Yüksek Öğretim Konseyi tarafından finanse edilen yaklaşık 50 IPOET bursu sunacaktır. 

QA HIGHER EDUCATION
IEFT fuarına özel olarak Northumbria University ve Roehampton University’de öğrenim harcı için %30 oranında indirim sunulmaktadır.

BANGOR UNIVERSITY
Lisans Eğitimi: 
Kendi ücretini karşılayan adaylar için Yıllık 3000 GBP, Yüksek not ortalamalı (A) öğrenciler için Yıllık 4000 GBP burs imkanı sunulmaktadır.
Lisansüstü Eğitim:
Kendi ücretini karşılayan adaylar için yıllık 3000 GBP sunulmaktadır.

ACSENDA SCHOOL OF MANAGEMENT
Lisans ve lisansüstü programları sunulmaktadır. Acsenda School of Management’ da Kanada ve 36'dan fazla farklı ülkeden uluslararası öğrencileri eğitim almaktadır. Her yıl 4 kez yeni öğrenci alımı yapılır ve önceden çalıştıkları alanda kredi yükseltmek için başvuran öğrenciler desteklenmektedir. ASM, akademik ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak kişiye özel hizmet ve isteğe göre hazırlanmış akademik planlar aracılığıyla öğrencilerine gerçek değer sunmaya odaklanır. IEFT fuarı için 10.000 dolar değerinde burs sunulmaktadır.

BLYTH EDUCATION
IEFT Fuarına özel olarak, 15 Aralık 2018 tarihine kadar kayıt yapan Türk öğrencilere %10 oranında indirim sunulmaktadır. 

UNIST (ULSAN NATIONAL INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY)
Tüm kabul edilen öğrencilere ek bir başvuru gerekmeksizin burslar verilecektir. Burslar, UNIST yönetmelikleri kapsamında sağlanacaktır.

Lisans
Birinci dönem için harç ücretinden tam muafiyet sunulmaktadır, (ikinci dönem için 2.0 ve üstü GNO olduğunda)
İkinci yıl 3.1 veya üstü GNO için harç ücretinden tam muafiyet sunulmaktadır, 2.7 veya üstü GNO için harç ücretinin yarısından muafiyet sunulamaktadır.

Lisansüstü
Birinci Dönem için harç ücretinden tam muafiyet. İkinci dönem 3.0 (4.3) üstü GNO’ya sahip olduğunuz takdirde muafiyet aynen devam edecektir. 

PADWORTH COLLEGE
2018/19 akademik yılında Ocak 2019’da başlayan A Seviyesi Program için kayıt yaptıran özel öğrencilere akademik burslar verecektir.
Muhasebe, İşletme, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Güzel Sanatlar, Grafik Tasarım, Fotoğraf ve Psikoloji dahil olmak üzere pek çok alan sunuyoruz.
Burslar, yayınlanmış ücretlerimiz için geçerlidir ve A Seviyesindeki Program (Ocak ayında kayıt olanlar için 5 dönem) için toplam ücretlerin en fazla %75’i değerindedir.
Burslar adayın Okul Raporları, Referansları ve Kişisel Beyanları, Skype veya yüz yüze mülakat performansı ve öğrencinin ülkesindeki sınav koşullarına göre gerçekleştirilen ve gözetmenlik yapılan İngilizce ve Matematik değerlendirmesine dayanarak kayıtlı öğrencilere sunulur.
Ana dili İngilizce olmayan kişilerin girişte IELTS 5.5 İngilizce seviyesine sahip olmaları gereklidir.

HAWTHORN ENGLISH
Hawthorn-Melbourne, Melbourne'da yurt dışından öğrencilere yoğun İngilizce kursları sağlayıcısı olarak University of Melbourne tarafından desteklenmektedir.  University of Melbourne’ın Hawthorn kampüsünde yer alan Hawthorn-Melbourne, Avustralya'nın en eski ve köklü İngilizce dil okullarından biridir. IEFT fuarlarında kayıt yaptıran öğrencilerimize haftalık kurs ücreti üzerinden AUD$275 indirim imkanı sunulmaktadır.

VGC INTERNATIONAL COLLEGE - VANCOUVER
Fuar üzerinden bizimle iletişime geçen öğrencilerimize %25 oranında indirim sunulmaktadır.. Detaylı bilgi için standımıza bekliyoruz.

COLLEGE PLATON
IEFT Fuarlarında College platon standımıza uğrayıp, başvuru yapan öğrencilerimize 125 $ değerinde kayıt ücreti, ücretsiz olarak sunulmaktadır.

LONDON SCHOOL OF COMMERCE
London School of Commerce Londra'nın iş merkezi olan London Bridge'de 20 yılın üzerinde Dil-Lisans-Master-Doktora programları sunmakta olup, Türk öğrencilerine yaklaşık 2750 GBP indirim imkanı sağlayarak MBA programını 1 yılda 6,450 GBP ve Lisans programlarımı ise senelik 4,500 GBP ye sunmaktadır. University of the West of Scotland ile olan anlaşması sayesinde öğrenciler üniversitenin kendi Londra kampüsünde okuma imkanına sahip olmakta ve iş tecrübesi edinme imkanı bulmaktadırlar. Her 2 ayda bir açılan Master ve Lisans programlarında tezli ve tezsiz lisans/master yapma fırsatını İngiltere’nin başkenti Londra da sizlere sunmaktadır. 

EMBASSY ENGLISH
IEFT Fuarlarına özel; Kanada %15+%15, Avustralya %15, İngiltere %15, Amerika %15+%15 lokasyonlarında indirim sunulmaktadır. 

EC ENGLISH LANGUAGE CENTRES
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere; tüm lokasyonlarda 2 hafta üzeri kayıtlarda %30 indirim sunulmaktadır.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere; 
Bütün lokasyonlarında 2 hafta ve 12 haftaya kadar %30 indirim, 16 hafta üzeri %35 indirim sunulmaktadır.

ST GILES INTERNATIONAL
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere Genel İngilzice programlarında;

İngiltere’de 1 hafta üzeri Londra ve Eastborne lokasyonlarında %25 indirim, 
Amerika’da 1 hafta üzeri bütün lokasyonlarında %30 indirim,
Kanada’da 1 hafta üzeri %25 indirim
Platinium kurslarında 1 hafta üzerine %10 indirim imkanı sunulmaktadır.

LSI - LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL
IEFT Fuarlarına özel tüm programlarda;
İngiltere ve Amerika lokasyonlarında 1-48 hafta arasında kayıt olan öğrencilere %25 indirim,
Kanada ve Yeni Zellanda lokasyonunda 1-48 hafta arasında kayıt olan öğrenciler için özel fiyatlar uygulanacaktır.

OXFORD INTERNATIONAL
Amerika, İngiltere ve Kanada Lokasyonlarında IEFT Fuarlarına özel olarak öğrencilere, Oxford
International dil okullarında  1-48 hafta arasında kayıt olan öğrenciler %15 indirim indirim imkanı sunulmaktadır. 

LAL LANGUAGE CENTER
IEFT Fuarlarına özel olarak katılan öğrencilere; tüm lokasyonlarda özel paketler üzerinden %5 indirim sunulmaktadır. 

SPRACHCAFFE/GEOS LANGUAGES PLUS
Sprachcaffe Dil okullarında tüm lokasyonları İçin 5 Hafta dil eğitimi alan öğrencilere 1 Hafta ücretsiz sunulacaktır. 

ILAC - INTERNATIONAL LANGUAGE ACADEMY OF CANADA
IEFT Fuarlarına özel; Kanada ILAC okullarında 1-44 hafta arasında kayıt olan öğrencilere  %33’e varan indirimler sunulmaktadır.

INTERNATIONAL LANGUAGE SCHOOL OF CANADA (ILSC)
IEFT Fuarlarına özel;  
Kanada : 1-44 hafta arası kayıt veren öğrencilere %40’a varan indirim,
Avustralya : 1hafta ve üzeri kayıt veren öğrencilere özel fiyatlar sunulmaktadır.

OXFORD HOUSE COLLEGE
IEFT Fuarlarına katılım sağlayan öğrencilere;
İngiltere’de 2 hafta üzeri %20 indirim, 24 haftaya kadar kayıt olana 4 hafta ücretsiz, 36 haftaya kadar kayıt olana 6 hafta ücretsiz sunulmaktadır.

Amerika’da 2 hafta üzeri kayıt olan öğrencilere %40 indirim sunulmaktadır.
İrlanda’da 2 hafta üzerine kayıt olan öğrencilere %10 indirim sunulmaktadır.
Kanada’da : 1-23 Haftaya % 25 indirim, 24 Hafta üzerine %35 indirim, 24 hafta kayıt olana 4 hafta ücretsiz, 36 hafta kayıt verene 6 hafta ücretsiz sunulmaktadır.