Yurtdışında Akademik Yaz Okulları

Yurtdışında Akademik Yaz Okulları

Yaz Aylarını Eğitim Hayatına Faydalı Bir Şekilde Geçirmek İsteyenler, Bu Programlar Tam Size Göre!

Yaz ayları her öğrencinin heyecanla beklediği genellikle keyifli geçen uzun bir dönemdir… Lise ve üniversite öğrencileri olarak iyi bir gelecek için eğitiminizi düşünmek zorundasınız fakat bir yandan hayattan keyif almaktan da vazgeçmek istemezsiniz hele ki yaz aylarında… Fakat eğlenceyi ve gelecek planlarını dengeleyebileceğiniz programlar var dersek hem eğlenebilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz desek ne düşünürdünüz?

 

Dünyanın En İyi Üniversitelerinin Havasını Solumak İstemez misin?

Yurtdışında yaz okulu programları son dönemde oldukça popülerdir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pek çok öğrenci yaz aylarında yurtdışında eğitim programlarına katılmakta. Yaz okulları çok farklı şekillerde düzenlenmektedir. İsteyenler sadece dil gelişimine odaklanan programlar seçebilirken isteyenler hobilerine yönelik programlar bulabilir. Kimi daha zorlu bir eğitim süreciyken kiminde eğlence biraz daha ön plandadır. Eğer geleceğinizi düşünen bir öğrenciyseniz ve yaz aylarınızı sosyal medyada boş yere heba etmek istemiyorsanız yurtdışında kaliteli eğitimler veren programlara katılabilirsiniz. Dilediğiniz alanda örneğin; ekonomi, siyaset bilimi, işletme, pazarlama, finans, tip, psikoloji, matematik, mühendislik, biyoloji, bilgisayar ve IT, güzel sanatlar, müzik, film, mimarlık, animasyon ve yüzlerce farklı alanda 2-3-4 hafta eğitim yapabilirsiniz.

Genelde İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde verilen ‘summer session’ programlarına lise ve üniversite öğrencileri katılabilir. Dil seviyesi olarak en az orta ve üstü gerekir. Öğrenciler üniversite yurtlarında konaklama yapabilirler.

Akademik ‘summer session’ yaz okulları öğrencilerin kendi alanlarında akademik ve dil gelişimini sağlar. Ayrıca ileride yapmak istedikleri yurtdışı lisans veya yüksek lisans için ön bir hazırlık programı olur. Akademik yaz okulları Oxford University, Cambridge University, Kings College London, London School of Economics, Exeter University, Sussex University, St Andrews University, University of East London, Central Saint Martin College, Southampton University, Westminister University gibi üniversitelerde sunulmaktadır.